• Genel Bakış
  • Ürünler
  • S.S.S

10 yıl önce ayda 300 TL biriktirmeye başlasaydınız bugün hayatınızda neler farklı olurdu?

Peki, 10 yıl sonra neden olmasın? Hem de pek çok avantajı bugünden itibaren yaşayarak...

BES Birikim Hesaplama

Emeklilik döneminde elde edeceğiniz tahmini birikim tutarını hemen hesaplayın.

Genel Bakış

Bireysel emeklilik sistemi (BES) nedir?

Çalışan çalışmayan, genç yetişkin herkese hitap eden ve bugünkü hayat standardınızı emeklilik döneminizde de sürdürmenizi sağlayan güvenli bir tasarruf ve yatırım aracıdır.

  • %30 devlet katkısı ile tasarruflarınız daha da büyüsün.

  • Birikimleriniz emeklilik yatırım fonları ile değerlensin.

  • Emeklilikte ister toplu para, ister düzenli maaş alın.

  • Sosyal güvenlik ve yatırım danışmanlığı hizmetinden faydalanın.

  • Anlaşmalı sağlık kuruluşlarından indirimli yararlanın.

  • İhtiyaç halinde ücretsiz acil ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmeti alın.

  • Anadolu Sigorta konut, kasko ve sağlık poliçelerinde %35’a varan indirim kazanın.

  • Seçeceğiniz ürüne göre; kişiye özel yatırım danışmanlığı, katkı payı ödeme teminatı, ferdi kaza teminatı ve özel müşteri hizmetleri gibi pek çok avantajdan faydalanın.

Sıkça Sorulan Sorular

Bireysel emeklilik sistemi (BES) size, aktif çalışma döneminizdeki hayat standartlarınızı emeklilikte de devam ettirmeniz için bugünden düzenli birikim yapma imkânı sağlayan ve devlet katkısıyla desteklenen bir tasarruf ve yatırım sistemidir.

Bireysel emeklilik sistemine herkes katılabilir. 25 Mayıs 2021 tarihinde yürürlüğe giren düzenleme ile birlikte artık fiil ehliyeti bulunmayan kişiler de yasal temsilcileri aracılığıyla bireysel emeklilik sisteminin avantajlarından faydalanabiliyor.

Çalıştığınız dönemde sahip olduğunuz hayat standartlarınızı, emeklilikte sadece Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacağınız emekli maaşı ile devam ettirmeniz mümkün olmayabilir. Bu ihtiyacınızı karşılamak için Bireysel emeklilik sistemi (BES) devreye girer. Zorunlu sosyal güvenlik sisteminin alternatifi değil tamamlayıcısı olan BES; emeklilik döneminizde size ek gelir sağlayarak refah seviyenizi artırmayı amaçlar. Ayrıca bireysel emeklilik sisteminde başka hiçbir yatırım aracında olmayan benzersiz devlet katkısı avantajı ile, sisteme yatırdığınız her katkı payının %30'u kadar tutar devlet katkısı olarak hesabınıza eklenir.
Hiçbir sosyal güvenlik kurumuna bağlı değilseniz, emeklilik döneminiz için şimdiden harekete geçerek BES’e hemen dahil olabilirsiniz.
İhtiyaçlarınıza ve gelecek beklentilerinize en uygun BES ürününü kolayca bulun.

BES, sosyal güvenlik sisteminin alternatifi değildir, sistemi tamamlayıcı niteliktedir. BES’e dahil olduğunuzda Sosyal Güvenlik Kurumu’yla olan ilişkinizde bir değişiklik meydana gelmez. Sosyal güvenlik sistemi ve BES’e yaptığınız ödemeler birbirinden bağımsız olup, haklarınız ile kazanımlarınızın sistemler arası aktarılması mümkün değildir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

1 : 00 AM

Hour
Minutes
AM PM
1 2
00 05
SET